Haber Detayı
12 Kasım 2022 - Cumartesi 01:19 Bu haber 18290 kez okundu
 
MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ’NDE FiDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
"Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi" kampanyası kapsamında Düzce’nin Gölyaka ilçesinde fide dikimi gerçekleştirildi.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan genelgesiyle 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan edildi. Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan fide dikim işlemi Gölyaka’da da yapıldı.


 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 11.11.2021 günü saat 11:11’de Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında İl genelinde ağaç dikimi gerçekleştirildi.

 

 

 


Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 81 il, 922 ilçe ve 30 ülkede aynı anda düzenlenen "Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi" programında 7’den 70’e herkes fidan dikti.

 


 


 

Programa, Gölyaka Kaymakamı Ali Tuğrul Yıldız, Belediye Başkanı Yakup Demircan, Orman İşletme Müdürü Hülya Birtürk, İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı, kurum ve daire müdürleri, İlçe Müftülüğü, İGM Üyeleri, Orman İşletme personeli, STK ve siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında İl genelinde protokollerin katılımıyla dikilen fidanlar daha yeşil bir Düzce, vatanımıza hizmet, fidanlarla birlikte umutlarımızın yaşaması için, el ele vererek diktiğimiz fidanlar geleceğe nefes oldu.


 

 

Aksu Köyü mezarlığında gerçekleştirilen programın sonunda İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için dualar edildi.


 

Ayrıca, Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde 2 bin adet biberiye, bin adet kestane fidan dağıtımı yapıldı.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: MİLLİ, AĞAÇLANDIRMA, GÜNÜ’NDE, FiDANLAR, TOPRAKLA, BULUŞTU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı