Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 16:32 Bu haber 255 kez okundu
 
Vekil Yılmaz, TBMM'de Düzce'de ki Sel Felaketini Dile Getirdi
Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde son yaşanan ve Düzce'yi de vuran sel felaketine ilişkin konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, "Bu yaşananlar ileride daha büyük felaketlerle karşılaşabileceğimizin habercisidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından artık Karadeniz'in doğasıyla oynamasını engellemelidir." dedi
Gündem Haberi


Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde son yaşanan ve Düzce'yi de vuran sel felaketine ilişkin konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, "Bu yaşananlar ileride daha büyük felaketlerle karşılaşabileceğimizin habercisidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından artık Karadeniz'in doğasıyla oynamasını engellemelidir." dedi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündemdışı söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, memleketinde yaşanan sel afeti hakkında konuştu. Özellikle Gölyaka'nın köylerinin vuran aşırı yağışlar sonucu bir çok bölgenin sular altında kaldığına dikkat çeken Milletvekili Yılmaz, aynı mağduriyetlerin yaşanmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın alması gereken önlemlere ilişkin taleplerini sıraladı. 

 

Yılmaz konuşmasında “Düzce'de de Gölyaka ilçemizde sel felaketi yaşanmış, Hacıyakup, Hamamüstü, Yunusefendi ve Açma köyleri bu selden etkilenmiştir. Tek sevincimiz, buralarda can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Bu yaşananlar ileride daha büyük felaketlerle karşılaşabileceğimizin habercisidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bir an önce başta Karadeniz Bölgesi'nde olmak üzere, özellikle dere yataklarını -eski, kurumuş olanları da dâhil olmak üzere- ıslah etmeli, iskân alanlarını yeniden belirlemeli ve bazı projelerin -HES projeleri olmak üzere- artık Karadeniz'in doğasıyla oynamasını engellemelidir.”

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Vekil, Yılmaz,, TBMM'de, Düzce'de, ki, Sel, Felaketini, Dile, Getirdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı