Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 10:10 Bu haber 3133 kez okundu
 
'SIRA BİZDE' PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ
Gölyaka İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ile Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarım Alanını arasında imzalanan proje kapsamında sınıflar meslek liselilerle güzelleşiyor sloganı ve SIRA BİZDE adıyla başlatılan projede Mobilya ve İç Mekan Tasarım Bölümü öğretmen ve öğrencileri, ilçede bulunan ortaokulların sıralarının küçük bakım ve onarımlarının yapılması, kullanılamaz veya eskimiş durumdaki öğrenci sıralarının yüzeylerine perdah ve vernikleme işlemi uygulayarak öğrencilerin kullandığı sıraların yenilenmesi projesine imza atıyorlar.
Gündem Haberi


Proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, İlçe Şube Müdürleri Ahmet Girgin, Ali Kınık ve ilçe okul müdürleri Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanını ziyaret ettiler.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe; yaptıkları bu projeden dolayı okul müdürümüzü, mobilya alanı öğretmen ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Burada özellikle uygulamalı eğitimi ön planda tutuyoruz. Okulumuzun fabrika standartlarında Mobilya ve Makine gibi alanları bulunmaktadır. Mevzuatla ilgili birkaç sorunumuz var. Onları da çözersek öğrencilerimizin öğrenirken aynı anda kazanç elde edebilmesi yolunu da açmış olacağız şeklinde konuştu.

 

 

Okul Müdürü Celalettin Kelen ise okulun yenilenen teknolojisiyle hem üretim yapılacağını hem de öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirerek onlara para kazandırılacağını söyledi. Okulun döner sermaye sistemine geçişiyle birlikte öğrencilerin ücret alacağını dile getiren Kelen, bu gençlerin mezun olduktan sonra da kolayca iş bulabileceklerini dile getirdi.

 

 

Mobilya ve İç Mekan Tasarım Bölümü Öğretmeni ve Alan Şefi Osman Halit Ülker, yaptığı açıklamada ise 'SIRA BİZDE' projesi yanı sıra başka güzel proje çalışmalarının da olduğunu bu çalışmaların son hali gerçekleştiğinde duyurulacağını dile getirdi. Alanda her türlü mobilya tasarımı ve üretimi yapıldığını ifade eden Ülker, "Öncelikle ürünler öğrenciler tarafından tasarlanıyor. Tasarlanan mobilya üretim alanına geliyor ve gerekli hazırlıkların ardından makinelerde mobilya parçalarının kesimini yapıyoruz. Kestiğimiz mobilya parçalarını birleştirerek tasarlanan mobilyanın üretimini gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda mobilya olarak aklınıza ne geliyorsa üretimini yapıyoruz." dedi. Alanımızda kendi alanlarında uzman eğitim kadrolarının bulunduğunu, alanı diğer alanlardan ayıran en önemli özelliğin, üretim yaparken aynı anda eğitim verilmesi olduğunu söyledi. Ayrıca alandan mezun olacak olan öğrencilerin çok rahat iş bulma imkanına sahip olacaklarını işletmelerin istihdam garantisi vereceklerini vurguladı.

 

 

Öğrencilerden Katip Çimşir ise "Arkadaşlarımızla güzel çalışıyoruz. Ortaokullar için sıralarını yeniliyoruz, bunun yanında mobilya üretiyoruz. Hem okulda çalışarak eğitim alıyoruz hem de kardeşlerimize yardım ediyoruz ifadelerini kullandı."

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: 'SIRA, BİZDE', PROJESİ, HAYATA, GEÇİRİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı