Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 21:58 Bu haber 2917 kez okundu
 
Öğrenciler, Okulun Bahçesindeki Kedileri Besliyor
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde ki Yunus Emre İlkokulu'nda kurdukları Hayvanları Koruma Kulübü olarak, öğrencilerin ve öğretmenlerin gayretleri ile okul bahçesindeki kedilere sahip çıkıyorlar.
Eğitim Haberi


Düzce'nin Gölyaka ilçesinde ki Yunus Emre İlkokulu'nda  kurdukları Hayvanları Koruma Kulübü olarak, öğrencilerin ve öğretmenlerin gayretleri ile okul bahçesindeki kedilere sahip çıkıyorlar.

 

 

 

Öğrencilerin maskotu olan kediler için Danışman öğretmenler Leyla Yılmaz ve Özlem Koç tarafından yapılan yem düzeneğinde hayvanların mama ve su ihtiyacını karşılamak üzere bir proje başlatıldı. Okul Müdürü Hidayet Topçu'nun girişimleriyle okul bahçesinde bulunan sokak hayvanlarına Veteriner Hekim Bilal Sarı tarafından aşı uygulaması yaptırıldı.

 

 

Yunus Emre İlkokulu Müdürü Hidayet Topçu Gölyaka81'e yaptığı açıklama da, " Öğrenciler, hayvanlara gösterilen böylesi etkinliklerden sonra her gün okula daha büyük heves ile gelerek, ders aralarında yani teneffüslerde kediler ile oynayarak vakit geçiyorlar. Hatta okul saatleri dışında ve hafta sonları dahil gelip kedilere bakıyorlar. Bu güzel olay, öğrencilerimize bir motive kaynağı oldu. Şu anda da öğrencilere hayvan sevgisini yaşayarak, göstermiş oluyoruz. Proje kapsamında okulumuz öğrencilerinin kendi harçlıklarıyla biriktirdiği paralar ile ilk örneği yapılan mama ve su kapları ile kedi mamasının ilçemiz Gölyaka genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

 

 

 

Ayrıca Okul Müdürü Topçu, Proje kapsamında özellikle kış aylarında sokak hayvanlarının mama ihtiyacının karşılanması bekleniyor. Bu konudaki tüm duyarlı vatandaşların yapacakları mama desteği sokak hayvanlarını koruma adına önem arz etmektedir.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Öğrenciler,, Okulun, Bahçesindeki, Kedileri, Besliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı