Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 20:05 Bu haber 162 kez okundu
 
O Dereler Anında Islah Edildi
Düzce'nin Gölyaka ilçesine bağlı Hacısüleymanbey ve Zekeriya Köylerinde dün akşam üstü saatlerinde bastıran aşırı yağışlar bir saatte derelerin taşmasına sebep olmuştu.
Gündem Haberi


Düzce'nin Gölyaka ilçesine bağlı Hacısüleymanbey ve Zekeriya Köylerinde dün akşam üstü saatlerinde bastıran aşırı yağışlar bir saatte derelerin taşmasına sebep olmuştu.

 

 

Gölyaka'nın merkezinde yer yer sağanak olarak dün akşam saatlerinde etkisini artırarak kuvvetli sağanak olarak yağan köylerdeki yağışlar kısa sürede dereleri taşırmıştı. Zekeriya Köyü tarafından akan derelerde Hacısüleymanbey Köyü üst kısmında bulunan derelerde yağışlardan nasibini alarak, moloz ve taş yığınlarından dolayı derelerin taşması sonucu tarla ve ev bahçelerini su basarak vatandaşlar maddi zarar görmüştü.

 

 

Derelerin taşmasına kısa sürede müdahale eden İGM üyesi FazLı KoÇ ve Hacısüleymanbey Köyü Muhtarı Murat Acar olay yerinde incelemelerde bulunarak bölgeye çağırdıkları JCB Kepçe ile derelerde ki tıkanıkları açarak suyun rahat akmasını sağlamışlardı.  Bir çok fındıklık ve tarlalarda maddi hasar meydana geldi.

 

 

İGM Üyesi Fazlı Koç, Düzce DSİ ve Özel İdare Müdürlüğü ile görüşerek derelerin ıslahı için bölgeye takviye ekip talebinde bulundular. Bugün iki derenin de ıslahı gerçekleştirilerek temizlendi.

 

 

 

Hacısüleymanbey Köyü Muhtarı Murat Acar sosyal medya üzerinden İGM üyesi Fazlı Koç, AK Parti İlçe Başkanı Necmi Kap, DSİ ve Özel İdare Müdürlüğüne çalışmalarından dolayı köy vatandaşları ve şahsı adına teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: O, Dereler, Anında, Islah, Edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı