Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:18 Bu haber 1641 kez okundu
 
MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ’NE GÖLYAKA’DAN TAM DESTEK
“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Düzce’nin Gölyaka ilçesinde fide dikimi gerçekleştirildi.
Gündem Haberi


“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Düzce’nin Gölyaka ilçesinde fide dikimi gerçekleştirildi.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan genelgesiyle 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan edildi. Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan fide dikim işleminin Gölyaka’da da yapıldı.

 

 

 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 11.11.2019 günü saat 11:11’de 11 milyon fidan dikimi kampanyası kapsamında Balıklı Orman İşletme Şefliği Beşpınar Mevkiinde toplam 4 bin adet Kayın Fidanı dikim programı gerçekleştirildi.

 

 

 

Gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine, Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt, Gölyaka Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan, Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe ve Şube Müdürleri, İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı, İlçe Jandarma Komutanı Nadir Çavuşoğlu, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Leyla Ersoy ve Kadın Kolları Mahalle Temsilcileri, İGM Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kurum ve Daire Müdürleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt yaptığı açıklama da, "Tarım ve Orman Bakanlığı'mızın 'Geleceğe Nefes Ol' sloganıyla başlatmış olduğu Milli ağaç dikme seferberliğine, Gölyaka'mızda 4000 adet fidan dikimiyle katkıda bulunduk.

 

"Fidan dikmek için en iyi zaman,yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise bugün."
(Milli Ağaçlandırma Günü 11/11/20∞) Ağaç dikme etkinliğine katılarak zamanın en iyi şekilde değerlendirilmesine katkı sunan halkımıza teşekkür ederiz" dedi.

 

 

 

Ayrıca, Gölyaka Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan'ın katkılarıyla, Yunus Emre İlkokulunda öğrencilere 500 adet fide dağıtımı yapılarak öğrencilerin de ağaç dikme alışkanlığı kazandırılması sağlandı.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: MİLLİ, AĞAÇLANDIRMA, GÜNÜ’NE, GÖLYAKA’DAN, TAM, DESTEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı