Haber Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 12:54 Bu haber 18655 kez okundu
 
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ÇALIŞMALARI AKSAMIYOR
Gölyaka Köylerine Hizmet Götürme Birliği olumsuz hava koşulları ve Koronavirüs salgınına rağmen Köylerde ivedi olan çalışmalarına devam ediyor.
Gündem Haberi


Gölyaka Kaymakamlığı köylerde yapılan hizmetleri tek tek sıraladı. Nisan ayının ilk haftasının dolu dolu geçtiğini yazılı olarak belirten Gölyaka Kaymakamlığı, köylerde yapılan çalışmaları şu şekilde sıraladı;

 

Saçmalıpınar Köyü Karamahmut Mahallesi yoluna malzemeli bakım yaptı. Merkez mahallesinde meydana gelen taş akıntısı temizlendi. Kardüz yolunda patlayan demir su borusu onarıldı.Güzeldere Köyü Şelale mevkiinde meydana gelen heyelan onarıldı. Anayola malzemeli bakım yapıldı. Şelale mevki Bıçkı Deresi'nin kenarında bulunan dere malzemesi ekskavatör ile kaldırıldı.Çamlıbel Köyü Karaca mahallesinde yağış nedeni ile çamur olan yola malzemeli bakım yapıldı.Hamamüstü Köyü Gölcük mahallesinde yağış nedeni ile çamur olan yola malzemeli bakım yapıldı. Gölcük mahallesinde meydana gelen su patlağı onarıldı.Değirmentepe Köyü alt yollarına malzemeli bakım yapıldı. Anayol asfalt kenarları dolgu malzemesi ile dolduruldu. Anayol kenarında meydana gelen su patlağı onarıldı.Kemeryanı Köyü alt yollarında malzemeli bakım yapıldı.Zekeriya Köyü mezarlığının yağış nedeni ile çöken istinat duvarı ekskavatör ile temizlendi.Aksu Köyünde meydana gelen su patlağı onarıldı ve çapı yetersiz kalan beton borunun yerine ctp boru atıldı.Hacıyakup Köyü'nün içinden geçen derelerde oluşabilecek su yükselmelerine karşı ekskavatör ile dere iç temizliği yapıldı.Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar gereği İlçemizin Sakarya sınırlarına ulaşım sağlayan yollar malzeme dökülerek kapatıldı.

 

 

 

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: KÖYLERE, HİZMET, GÖTÜRME, BİRLİĞİ, ÇALIŞMALARI, AKSAMIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı