Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 09:34 Bu haber 21632 kez okundu
 
KAYMAKAM KURT'UN 23 NİSAN MESAJI
Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ulusal Egemenliğimizin simgesi Gazi Meclisimizin 100. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

 

"Kıymetli Gölyakalılar!

 

23 Nisan,hepimizin bildiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk açılış günü,Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır.

 

'Milli egemenlik' kavramından ilk kez Amasya Genelgesi'nde bahsedilmiş(Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır!),ulusal egemenliğin koşulsuz olarak gerçekleşeceği hakkında ilk kez Erzurum Kongresi'nde karar alınmış(Kuvay-ı Milliye'yi amil,milli iradeyi hakim kılmak esastır!) ve 23 Nisan 1920'de Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ile tecelli etmiştir. Bu vesileyle Ulusal egemenliğimizin 100.yıl dönümünü büyük bir coşkuyla, mutlulukla kutluyoruz.

 

23 Nisan 1924'ten itibaren Milli Bayram olarak kutlanan '23 Nisan' gününü Ulu Önder Atatürk,1929 yılında çocuklara armağan etmiştir. Ne mutlu bizlere ki, bugün dahi dünyada çocuklara Bayram hediye eden ve bu Bayramı bütün dünya çocukları ile paylaşan tek ülke Türkiye'mizdir.

 

Milli egemenliğin çatısı yüce Meclis'imiz de toplanıp Yeni Türk Devleti'nin kurucu iradesini inanç,azim, kararlılık ve büyük bir mücadele ile ortaya koyan,bu Bayramı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kurucu Meclis üyelerini rahmetle,şükranla yad ediyoruz.

Sevgili çocuklar!


Atamızın armağını bu güzel Bayram'da mutlu olmak, eğlenmek sizlerin hakkı,sizleri mutlu kılmak ise bizim vazifemizdir. Sizin için çok güzel çalışmalar planladık süprizler hazırladık, çiçeklerin kırlara,kuşların gökyüzüne yakıştığından daha çok yakışacaksınız bugün camlara ve balkonlara. Lütfen sokağınıza,kapınıza, gelen araç sesini duyduğunuzda bayrağınızı elinize alıp cama,balkona çıkın sıcacık bir tebessüm bırakın Gölyaka'ya.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun."

 

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: KAYMAKAM, KURT'UN, 23, NİSAN, MESAJI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı