Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 10:44 Bu haber 3115 kez okundu
 
Kaymakam Kurt'tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Kaymakam Kurt yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

 

Değerli Gölyaka'lılar, 


Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve bu konuyla ilgili bir farkındalık oluşturmak için önemli bir tarihtir.


Günümüzde toplumların gelişmişlik düzeyi insana verdikleri değerlerle ölçülmektedir. Bugün tüm dünyada ve ülkemizde gelişen insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin fırsatlardan eşit düzeyde yararlanabilmesi için her türlü imkân sunulmaya çalışılmaktadır.


Engelli olmalarına karşın onurlu bir şekilde yaşamak için mücadele eden, ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. 


Kendilerine güvenildiği ve fırsat verildiği takdirde herkes kadar başarılı olabileceklerini kanıtlayan engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.


Kıymetli Gölyaka'lılar, 


Bu vesileyle engellilerimizin toplumsal hayata katılma ve zoru başarma yolunda gösterdikleri gayretlerden büyük mutluluk duyduğumu belirtiyor, herkesi engelli vatandaşlarımıza destek olmaya davet ediyorum. 


3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve engellilerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması dileğiyle, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum.

 

Gölyaka Kaymakamı

Abdullah Kurt

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Kaymakam, Kurt'tan, 3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı