Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 17:48 Bu haber 29347 kez okundu
 
'KALYONCUZADE PASTA TATLI BİSTRO' DUALAR EŞLİĞİNDE AÇILDI
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde protokol ve vatandaşların katılımı ile dualar eşliğinde açılan iş yerine yoğun ilgi gösterildi.
Gündem Haberi


Düzce'nin Gölyaka ilçesinde protokol ve vatandaşların katılımı ile dualar eşliğinde açılan iş yerine yoğun ilgi gösterildi.

 

Ziraat Bankası Gölyaka Şubesi yanında iş adamı Samet Kalyoncu tarafından ilçeye kazandırılan 'Kalyoncuzade Pasta Tatlı Bistro' açılışına Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt, Belediye Başkanı Yakup Demircan, İGM ve Belediye Meclis Üyeleri, STK ve Siyasi Parti Başkanları, Kurum ve Daire Müdürleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 

 

 

 

 

Pasta, tatlı, kahvaltı, poğaça-börek, mantı, çiğ köfte gibi bir çok hizmeti bünyesinde bulunduran iş yerinin açılışında konuşan Belediye Başkanı Yakup Demircan sosyal mesafe, temizlik ve ilçemizde ki insanların sıcak kanlı olduğundan ve sarılmaktan kaçınmadığını belirterek ilçede ki vaka sayıların artığını belirterek sosyal mesafeye dikkat edilmesini isteyerek şunları dile getirdi:

 

 

"Samet kardeşime müteşebbis ruhundan dolayı teşekkür ediyorum"

 

"Samet kardeşim güzel bir müessese açtı ilçemize böyle bir müessese bistro kafe pastane şeklinde kazandırdığından dolayı ilçem adına müteşebbis ruhundan dolayı teşekkür ediyorum. Medya yönünde ki ilçemize sunmuş olduğu paylaşımlardan dolayı ilçemizi ayriyeten yurt içi ve yurt dışı yer yere tanıtıyorsunuz ve bu ilçemize bir değer katıyor. Ben bu müesseseyi bu güzel insanlara kazandırdığından Samet kardeşime müteşebbis ruhundan dolayı tebrik ediyorum. Her zaman yanlarında destekçi olacağımızı sizlerin huzurunda deklare ediyorum." dedi.

 

Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt ise yaptığı açılış konuşmasında maske, mesafe ve hijyene dikkat çekerek vatandaşlara daha çok duyarlı olmalarını istedi.

 

 

"Samet kardeşimiz ne yaparsa en güzeli yapar"

 

Samet kardeşimizin özelinde benim kalbimde ve gönlümde ayrı bir yeri var. Hem basın olarak hem de Gölyaka'nın dertlerini değerlerini bize aktaran olarak ben bulunmaz bir velinimet olarak görüyorum kardeşimizi. Samet kardeşimizi az kelimeyle çok anlatacak olsak belki anlamazsınız ama anlatmaya gerek yok Samet kardeşimizi herkes biliyor, herkes tanıyor. Atalarımız ne demiş: "Şerefü-l mekani bil-mekin" yani makamların şeref ve izzeti oturanlarla kaimdir. Makam insana şeref vermez, makamlar, mekanlar, mevkiler şerefini itibarını insanlardan alır. Gölyaka'yı biz güzel biliyorsak inan ki Samet gibi kardeşlerimiz bu ilçede olduğu için güzel biliyoruz. Bütün garibanlarla, fakirlerle sorunlu olanlarla bizzat dertleniyor ilgileniyor bize aktarıyor. Ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Mekanın özelinde de çok itibarlı çok nezih bir mekan kazandırdı hizmet sektöründe ilçemize, tekrar hayırlı ve bereketli olsun. Samet kardeşimiz ne yaparsa en güzeli yapar işte örneği tekrar hayırlı olsun." dedi.

 

Ardından, İlçe Müftüsü Ahmet Demirel'in yaptığı açılış öncesi hayır duaları eşliğinde protokol tarafından kurdele kesimi gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra da, işletme sahibi Samet Kalyoncu tarafından Kaymakam Kurt ve Başkan Demircan'a üzerinde Hilal ve Yıldız bulunan baklava hediye edildi. Açılışa katılan katılımcılara da çeşitli ikramlar dağıtıldı.

 

 

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: 'KALYONCUZADE, PASTA, TATLI, BİSTRO', DUALAR, EŞLİĞİNDE, AÇILDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı