Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 10:58 Bu haber 2886 kez okundu
 
İlçe Belediyelerine İlaç Gibi Gelecek
17 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. AK Parti İl Başkanlığı ilçe belediyelerine milyonlarca lira yardım aktarılacağı bildirildi.
Gündem Haberi


17 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. AK Parti İl Başkanlığı ilçe belediyelerine milyonlarca lira yardım aktarılacağı bildirildi.

 

İlimizde yaşanan Sel Felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. AK Parti il Başkanlığı tarafandan yapılan açıklamada ilçe belediyelerine milyonlarca lira yardım aktarılacağı duyuruldu. En büyük pay Akçakoca ve Cumayeri ilçelrine geldi. Akçakoca'ya 3 Milyon 30 Bin TL Cumayeri Belediyesine ise 2 Milyon 50 Bin TL kaynak aktarılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

 

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan Vekili Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'in girişimleri ile Selden hasar gören ilçelerimize, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından Afad'ın ödenek talebi gerçekleşti.

 

İlçelerimize yollanılacak olan tutarlar aşağıda belirtildiği gibidir. 

 

Akçakoca ilçesi: 3.030.000 TL
Cumayeri ilçesi: 2.050.000 TL
Gölyaka ilçesi: 400.000 TL
Gümüşova ilçesi: 540.000 TL
Kaynaşlı ilçesi: 90.000 TL
Yığılca ilçesi: 360.000 TL şekilde belirlenmiş olup ödemelerin bir hafta içerisinde ilçe Belediyelerinin hesaplarına yatırılacağı açıklandı.

 

AK Parti il Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir yaptıkları açıklamada, "Sel felaketinin yaşlandığı ilk günden bugüne kadar her daim yaralarını sardık sarmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandılar. Kaynak:Düzceninsesi

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: İlçe, Belediyelerine, İlaç, Gibi, Gelecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı