Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:34 Bu haber 192 kez okundu
 
Gümüşovalı Kadınlar Gölyakalı Çiftçi Kadınlar İle Buluştu
Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Gümüşova İlçe Tarım Müdürlüğü, Gümüşova Ziraat Odası, Gümüşova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur katkıları ile Gümüşovalı kadınlar Gölyakalı çiftçi kadınlar ile bir araya geldi.
Gündem Haberi


Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Gümüşova İlçe Tarım Müdürlüğü, Gümüşova Ziraat Odası,  Gümüşova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur katkıları ile Gümüşovalı kadınlar Gölyakalı çiftçi kadınlar ile bir araya geldi.

 

 

 

Gümüşova Elmacık Köyünde açılan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği (TAB) kursunun 24 kursiyeri;  Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından ihtisaslaşma kapsamında Gölyaka Açma Köy ve Hacıyakup köyünde 2018-2019 dönemlerinde dikimleri yapılan Tıbbi Adaçayı, Anadolu Adaçayı, Hint Yağı Bitkisi ve Bilyalı Kekik tarlalarını ziyaret etti.

 

 

Program kapsamında, Öğr. Gör. Selime Semra Erol ekili-dikili alanlarda uygulamalı olarak TAB yetiştiriciliğini anlattı. Etkinlikte; Gümüşovalı çiftçi kadınlar Gölyakalı çiftçi kadınlar ile buluşarak hem kaynaştı, hem de TAB yetiştiriciliği ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Gümüşovalı, Kadınlar, Gölyakalı, Çiftçi, Kadınlar, İle, Buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı