Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 22:53 Bu haber 111 kez okundu
 
Gölyaka'lı Hacılar Kutsal Topraklara Uğurlandı
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ile Hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara 19 Hacı adayı dualarla uğurlandı.
Gündem Haberi


Düzce'nin Gölyaka ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ile Hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara 19 Hacı adayı dualarla uğurlandı.

 

 

Gölyaka Merkez Caminde akşam namazından sonra düzenlenen programda Gölyaka İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı ve Din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim Tilaveti, ilahi ve dualar okundu.

 

Hacı adaylarından kutsal topraklarda Türkiye için dua etmelerini isteyen İlçe Müftüsü Kapancı şunları kaydetti:


"Sizden bir talebimiz var. Kutsal topraklarda Allah için milletimize, memleketimize, ailelerimize, çocuklarımıza ve gençlerimize dua etmenizdir. Bu coğrafyada ne kadar zorluklar altında yaşadığımızı biliyorsunuz. Sizlerden bayrağımız için, milletimiz için, devletimiz için, tüm mazlumlar için, şu topraklarda ebediyen özgür bir şekilde, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşamamız için dua bekliyoruz. Allah fitneciye, fesada, teröriste, bölücüye, ülke düşmanlarına fırsat vermesin diye Kabe-i Muazzama'da ve Medine-i Münevvere'de lütfen göz yaşlarıyla dua edin ve bizlerin selamını iletin. Bu ülkenin,gençliğimizin, çocuklarımızın, özgürlüğümüzün, bayrağımızın ve devletimizin duaya çok ihtiyacı var. Allah yolunuzu açık etsin."

 

 

 

 

6'sı erkek 13'ü kadın olmak üzere toplamda 19 Hacı adayı yakınları ve akrabalarıyla helalleşerek yapılan tekbirler ile yola çıktı.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Gölyaka'lı, Hacılar, Kutsal, Topraklara, Uğurlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı