Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 11:27 Bu haber 1989 kez okundu
 
Gölyaka Kaymakamı Keleş, Çubuk Kaymakamlığına Atandı
Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.
Gündem Haberi


Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

 

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi. Gölyaka Kaymakamı ve Düzce Vali Yardımcısı V. Adem Keleş yapılan görev değişikliği nedeni ile Başkent Ankara'nın Çubuk İlçe Kaymakamlığına atandı.

 

 

Bir önceki Gölyaka Kaymakamı olan ve  Şırnak/Beytüşşebap Kaymakamlığı ile Kayyum görevine atanan Murat Şener daha sonra da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Yardımcısı Mehmet Ersoy'un Özel Kalem Müdürlüğü'ne Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü olarak atanmıştı. Son yapılan görev değişikliğinde Mülkiye Müfettişi olarak atandı.

 

Buna göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli 10 mülki idare amirinin yerleri değiştirildi, 13 kaymakam ve 4 vali yardımcısı bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi.

 

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görevli 29 mülki idare amiri ise yapılan değerlendirmeler neticesinde mülkiye müfettişliğine atandı.

 

Merkezde görev yapan 4 mülki idare amirinin, vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapıldı.

 

Söz konusu kararname ile geçen dönemde de uygulanmasına gayret edilen atamalar ile vali yardımcıları kaymakamlık görevine getirilerek bu kapsamda 616 olan vali yardımcısı sayısı 3 yıllık süreç içerisinde 315'e indirildi.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Gölyaka, Kaymakamı, Keleş,, Çubuk, Kaymakamlığına, Atandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı