Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:41 Bu haber 250 kez okundu
 
Gölyaka'da
Gölyaka Belediyesi'nin engelli vatandaşlar için tahsis ettiği "Engelsiz Kafe" düzenlenen tören ile açıldı.
Gündem Haberi


Gölyaka Belediyesi'nin engelli vatandaşlar için tahsis ettiği "Engelsiz Kafe" düzenlenen tören ile açıldı.

Belediye bahçesinde bulunan ve daha önce belediyenin ek binası olarak kullanılan yere "Engelsiz Kafe" olarak engelli vatandaşların hizmetine açıldı.

 

 

Açılışa, Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Başkan Yardımcısı Nizam Aydın, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Zeki Yıldırım, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Gölyaka Şube Başkanı İsmail Kardüz, İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, AK Parti İlçe Başkanı Necmi Kap, İGM üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Kurum ve Daire Müdürleri, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Gölyaka Şubesi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Protokol tarafından açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Engelsiz Kafe gezilerek vatandaşlara sunulacak hizmetler incelendi. Kafe içerisinde görme engelliler için kitap okuma cihazı, televizyon, bilgisayar, oturma alanları, çay ve kahve içecekleri, akülü araç şarj yerleri gibi bir çok imkan belediye tarafından engelli vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Açılış programına katılan vatandaşlar tarafından engelli bireylere çiçek hediyesi takdim edildi.

Programda konuşma yapan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle hepinizin gününüzü kutluyorum. Kafemizin bir tek engelli tuvaletimiz eksik kaldı mimarlarımız onu da çiziyor. Ramazandan sonra çay ve kahve gibi ihtiyaçlarda belediyemiz tarafından karşılanacak olup rahatça vakit geçirebilirsiniz. Burası bundan sonra hepimizin bilgisayardan kitap okuma alanına kadar her şey düşünüldü. Türkiye'mizde ki 30 milyon engelli vatandaşlarımızın sorunu hepimizin sorunudur. Bununla ilgili sadece belediye, kurum kuruluşlar, üniversite değil hepimiz yardımcı olmamız gereklidir" dedi.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Gölyaka'da, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı