Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 12:40 Bu haber 3114 kez okundu
 
Devletin Şevkatli Elleri Anında Ailenin Yanında Oldu
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen soba yangınında zarar gören tek katlı evde kalan 3 çocuklu dul kadına anında devlet eli uzatıldı.
Gündem Haberi


Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen soba yangınında zarar gören tek katlı evde kalan 3 çocuklu dul kadına anında devlet eli uzatıldı.

 

 

 

Edinilen bilgiye göre, Yeşil Mahalle Başak Sokak'ta dün gece saatlerinde teneke sobanın çok ısınmasından dolayı meydana gelen yangında Filiz Pekiyi'ye ait evde sobadan yangın çıktı. Eşi elim bir kaza sonucu vefat eden ve 3 çocuğu ile dul kalan kadına yardımseverler tarafından yakın zamanda yeni bir ev yaptırılmıştı. Dün gece çıkan yangında zarar gören evi ve eşyaları için kaygılanan anneye yardım gecikmedi.

 

 

 

 

Olay yerine bizzat giderek ailenin durumu gören Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt yangının korkusunu atlatamayan anne ve çocukların halini hatırını sorarak, hiç korkmamaları gerektiğini, çok şükür cana bir şey gelmemiş ev için ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız diyerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Mert'e talimat vererek, evin duvarlarının boyanmasını, yarım kalan doğalgaz tesisatının tamamlanarak hemen açtırılmasını,  yanan tv ünitesi ve televizyonun alınması gibi zarar gören eşyaların yerine getirilmesi ve aile maddi-manevi destek olunmasını istedi.

 

 

 

 

Küçük çocukların yangından ve sobadan korktuğunu görerek teselli edip artık sobayla değil doğalgaz ile ısınacaksınız müjdesini veren Kaymakam Kurt ailenin her zaman yanında olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Devletin, Şevkatli, Elleri, Anında, Ailenin, Yanında, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı