Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 23:04 Bu haber 2136 kez okundu
 
Başkan Demircan İzmir'de Fuara Katıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Uluslararası Travel Turkey Fuarı, Fuar İzmir’de düzenlenen törenle 13. kez kapılarını açtı. Travel İzmir Turkey Fuarı’nda Düzce rüzgârı yaşandı. 280 metrekarelik stantta gerçekleştirilen tanıtım organizasyonuna Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan da katılarak konuklar ile yakından ilgilendi.
Gündem Haberi


13. Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı, görkemli bir törenle kapılarını açtı. Fuarda İzmir’in ve Türkiye’nin turizm potansiyeline dikkat çekilirken, yapılacak çalışmalarla beraber 2023 yılında 75 milyar dolar gelir ve 65 milyon turistle beraber Türkiye’nin dünya turizm sıralamasında ilk beşe girmeyi hedeflendiğine vurgu yapıldı.

 

 

Türkiye’nin en prestijli turizm fuarlarından olan Travel İzmer Turkey Fuarı’nda Batı Karadeniz Bölgesini, Batık Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) temsil etti. Düzce, Bolu, Ereğli, Safranbolu, Gerede, Amasra, Devrek ve Göynük Belediyelerinin yer aldığı stant katılımcıların ilgi odağı oldu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya gibi birçok isim BAKAB standını ziyaret ederken, Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan konuklarını bizzat ağırladı.

 

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yanında, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, Bolu Belediye Meclis Üyeleri Cevat Çatladı, Ergün Temel, Ahmet Fidan, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin’de fuardaki yerini aldı.

 

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği tarafından hazırlanan stantta üye belediyelerin tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımının yanısıra, yöresel ürünler üreten firmalar tarafından satışta yapılıyor.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Başkan, Demircan, İzmir'de, Fuara, Katıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı