Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 13:31 Bu haber 2141 kez okundu
 
Başkan Demircan'dan Muhtarlar Günü Mesajı
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan tarafından, "19 Ekim Muhtarlar Günü" münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alınmış olup, söz konusu kutlama ve tebrik mesajında şu ifadelere yer verilmiştir;
Gündem Haberi


Her yıl 19 Ekim günü ′Muhtarlar Günü′ olarak kutlanmakta olup, devletine ve milletine karşı sorumluluklarını layıkıyla üstlenip görevlerini fedakârca yürüten tüm muhtarlarımızın bu özel günlerini canı gönülden kutluyorum.

 

Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımız ile devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

 

Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla yürüttükleri fedakârca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir.

 

Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler.

 

Bu duygu ve düşüncelerimle, Muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Gölyaka Belediye Başkanı
Yakup Demircan

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Başkan, Demircan'dan, Muhtarlar, Günü, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı