Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 23:17 Bu haber 1062 kez okundu
 
Başkan Demircan'dan Kandil Mesajı !
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, bir af, merhamet ve mağfiret gecesi olan Berat Kandili dolasıyla bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, milli ve manevi günlerin, insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği önemli anlar olduğunu bildirdi.

Başkan Demircan, "Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesinin, Müslümanların kutsal günleri arasında yer aldığını belirterek bu geceyi idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı Berat kandilinde sevgi ve gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum .Toplumları derinden sarsan sayısız sorunun yaşandığı günümüz dünyasında, huzur ve barışın, insanlık onuruna yakışır aydınlık bir geleceğin inşası için hepimize ciddî görevler düşmektedir. Bu yüzden hayatı daha yaşanabilir kılmak ve birbirimizin yükünü azaltmak için ailevi ve sosyal ilişkilerimizde sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörüyü öne çıkaralım; böyle feyizli ve bereketli gecelerde anne ve babamızın hayır dualarını alalım ve çevremizle insanî ilişkilerimizi daha da güçlendirelim. Sevinçleri ve nimetleri paylaşmayı, zayıfların ihtiyaçlarını gidermeyi, muhtaçların dertlerine derman olmayı ve acıları dindirmeyi öğrenelim ve hayata geçirelim.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gölyaka halkının ve bütün İslâm aleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olmasını diliyorum “dedi.

Kaynak: Editör: Samet KALYONCU
 
Etiketler: Başkan, Demircan'dan, Kandil, Mesajı, !,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı